Güz Döneminde görüşmek üzere...

info@ytuhavk.org

phpBB Media Embed PlugIn Eklentisi Yayında

Forum kullanımı, teknik destek, forum içeriği hakkında bilgi, öneriler vs
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Site Admin
Mesajlar: 1022
Kayıt: 03 Eyl 2013, 23:22
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

phpBB Media Embed PlugIn Eklentisi Yayında

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 10 Nis 2019, 23:02

İnternet teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak forumda çalışan bazı özellikler geliştirmeler sonrası çalışmayabiliyor. Yaklaşık bir yıl önce yaşanan e-posta gönderim probleminin php yazılım dilindeki 5.6 sürüm güncellemesi sonrası kendiliğinden ortaya çıkması gibi... Geliştirmeler sonrası kendiliğinden oluşan bu tarz problemlere forum altyapısını güncelleyerek internet teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmeye ve uyum sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca mobil altyapı da her güncelleme sonrası daha uyumlu bir hal alıyor.

Problem : Vimeo videolarını mesaj içine gömmek için forumun ilk kurulduğu yıllarda Vimeo BBCode 'u eklemiştim. Son zamanlarda Adobe Flash kaynaklı vimeo videolarının gözükmemeye başladığını farkedince sorunu çözmek için araştırmalara başladık ve aşağıdaki eklenti ile sorunu çözeceğiz. Ayrıca mobil görünümde videolu sayfalar sağa kaydırma şeklinde çıkıyordu. Yani videolar mobil ekrana tam sığmıyordu. Bu eklenti ile bu problemi de çözmüş olacağız. Eklenti, mobil ekranınıza otomatik sığdıracaktır. Bunun yanında videoların tam ekran açılması problemi de giderilmiş olacaktır.

Güncelleme İşlemi : Bu eklenti öncesinde video gömme işlemi ( sadece youtube, vimeo ve facebook ) BBCode üzerinden yapılıyordu. Bu eklentinin aktif hale getirilmesinden sonra mesaj içeriklerindeki gömülü videolar işlevini yitirecektir. Dolayısıyla video gömülü mesajların güncellenmesi gereklidir. Forum yöneticileri tarafından mesajlar incelenecek olup, gözden kaçan mesajlardaki gömülü videolar için bildirim yapmanız gereklidir.

mailto : forum@ytuhavk.org


Eklenti adı : phpBB Media Embed PlugIn ( phpBB Medya (Ortam) Yerleştirme Eklentisi )
Kategori : Official Extensions
Eklenti açıklaması : Bu eklenti sayesinde, [media] BBCode etiketi kullanarak ya da desteklenen URL adresini düz metin içerisine basit bir şekilde yazarak, üçüncü parti web sitelerinden alınan video ve ses içeriklerinin forum mesajlarına ve özel mesajlara yerleştirilmesine imkan sağlanır.

Kullanım : Mesaj içine gömmek istediğiniz desteklenen üçüncü parti web site url 'sini doğrudan ( olduğu gibi ) mesaj içine yazarak / kopyalayarak ilgili medyayı mesaj içine gömebilirsiniz. [media] BBCode etiketi kullanmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Eklenti otomatik mesaj içine gömme ( embed ) işlemini yapacaktır.

Desteklenen web sitelerinin listesiResim

Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Site Admin
Mesajlar: 1022
Kayıt: 03 Eyl 2013, 23:22
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

Re: phpBB Media Embed PlugIn Eklentisi Yayında

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 15 Nis 2019, 02:04

Kontrol edilen forumlar :
  • Güvenlik ve Uçuş Tekniği
  • Malzeme Bilgisi
  • Uçuş Bölgeleri ve Meteoroloji
  • Uçuş Videoları
  • Yeni Başlayanlar & Adaylar
forum ve alt forumları kontrol edilmiş ve video gömme işlemleri yapılmıştır. Youtube vb sistem üzerinden silinen videoların forum altyapısı ile ilgisi yoktur.

Kontrol edilmesine rağmen halen gözden kaçan videolar olabilir. Eğer bir mesaj içerisinde ;

[youtube]qwerty[/youtube] , [vimeo]qwerty[/vimeo] veya [facebook]qwerty[/facebook] gibi BBCode görürseniz bu durumu forum@ytuhavk.org adresine bildiriniz.

Ayrıca forum içi yönlendirme amacı taşıyan bağlantılardan bozuk olan 20'ye yakın bağlantı ( link / url ) güncellenmiştir. ( bkz. WEB ve Forum Hk. )

Cevapla