Güz Döneminde görüşmek üzere...

info@ytuhavk.org

2015 Dönem Başlangıç Eğitimi Hk Önemli Duyuru

2015 - 2016 Akademik Yılı Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Duyuruları & Haberleri

Moderatör: Adem Berk Aksoy

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Hakan Coşkun
Mesajlar: 308
Kayıt: 04 Eyl 2013, 13:01
Tam Adı: Hakan Coşkun
Kulüp ID: 2011005
Konum: Şarköy/ Tekirdağ
İletişim:

2015 Dönem Başlangıç Eğitimi Hk Önemli Duyuru

#1

Mesaj gönderen Hakan Coşkun » 27 Kas 2015, 01:54

2015 - 2016 Dönemi Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi sürecinde sizin de takip ettiğiniz gibi her hafta sonu eğitim yapabileceğimiz bölgelerin hava durumunu büyük bir titizlikle takip ettik, ancak bir gün bile eğitime uygun olmadı. ( Bu süreç içerisinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü fırtına uyarısı yaptı bir çok havayolu şirketi uçak seferlerini iptal etti vb. bir çok örnek mevcuttur. )

Size etkinlik yapamadık ancak kendimizde uçtuk sayılmaz, iki tane etkinlik yapabildik bir tanesi Ormanlı ki coğrafi özellikler bakımından bildiğiniz ya da duyduğunuz gibi 20+ km/h rüzgar gerektiren bir yer, diğeri ise Sakarya/ Serdivan'a gerçekleşti ancak orada da sabah yağmur atıştırdı öğleden sonra uçabildik. Yani gittiğimiz etkinliklerde dahi genel olarak başlangıç eğitimine uygun koşullar sağlanmadı.

Kış mevsimi geldiğinden dolayı, rüzgar güzel olsa yerlerin çamur olması, yerler kuru olduğu zamanlarda günün bitmesi gibi sorunlarla karşılaşacağımızı iyi bildiğimiz için Marmara Bölgesi içerisindeki başlangıç eğitimi bölgelerinden kış mevsimi için vazgeçmiş bulunmaktayız.

Alternatif yer olarak, hepimizin başlangıç eğitimini aldığı yer olan Denizli ilinde bulunan Pamukkale ilçesindeki tepeyi düşünmekteyiz.

Peki neden en başta gidilmedi de şimdi düşünülüyor ?

Başlangıç eğitimi için kullandığımız iniş alanı genel olarak 4 tarladan oluşmakta gibi düşünebilirsiniz. 2 önde ve 2 arkada. Biz öğrencilerimizi ön ve soldaki iniş alanına indiriyoruz çünkü en uygun yer orasıydı başlangıç öğrencisi (!) için. Şu anda tam olarak inişlerimizi yaptırdığımız tarlada bir şantiye çalışması bulunmakta ve metal plakalarla çevrilmiş durumda.

Sol öndeki bölge kullanılamayacağından dolayı otomatik olarak sol arkadaki iniş bölgesi de iptal olmuş oluyor. Sağ taraftaki iniş bölgesine iniş yapılabilmesi içinde pilotların temel dönüş becerilerine sahip olmaları gerekli ve ilk uçuş heyecanlarını atmış olmaları gereklidir. Siz de Çorlu'da ilk uçuşlarınızı gerçekleştirerek bu becerileri sağlamış oldunuz ve Pamukkale 'de uçabilecek seviyeye geldiğinizi düşünüyoruz. Başka seçeneğimiz olmadığı ve sizi 1 sene bekletmek istemediğimiz için buna ciddi anlamda inanıyoruz.

Ne zaman ?

Somestr tatilinde KP Eğitim Kampı-1 i Denizli'de yapacağımızı biliyorsunuz bu kampın süresini biraz uzatarak ya da içeriğini değiştirerek sizin için orada olacağız. Denizli'de başlangıç uçuşları tamamlandıktan sonra umuyoruz ki süremizin yettiği ve havaların izin verdiği miktarda irtifa uçuşu da gerçekleştireceğiz. Yani sizler için Başlangıç + Kp eğitim kampı karışımı birşeyler olacak. ( Havuz'da olacak :ugeek: )

Ocak- Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan bu etkinliğin süresi ve özellikleri bakımından tamamen hava durumuna bağlı olduğumuz için bir şeyler söylemek zor ancak 5-6 gün civarında Otel konaklamalı bir etkinlik düşünüyoruz. Elimizden geldiği kadar giderleri minimumda tutmaya çalışsakta Kp Eğitim Kampı için planlanandan biraz fazla tutacak ücreti. Herhangi bir ücret talep edilmeden araç kirası vb. şeyler dahil edilerek etkinlik ücreti oluşacaktır. Her sene gittiğimiz oteller biraz pahalı olabileceği için maddi durumlara göre alternatif oteller tercih edebiliriz.

Kısaca; Başlangıç tamamlama eğitiminizi Denizli- Pamukkale'de yapacağız, ve etkinlik süresine ve araç durumuna bağlı olarak ücret artabilir bu konuda net bir şey söylemek zor, tecrübeli arkadaşlardan öğrenebilirsiniz ortalama bir Pamukkale etkinliğinin giderleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Elimizde olmayan bu gecikmeden dolayı özür diler, sabrınızdan dolayı da teşekkür ederiz..

Denizli de her şeyin başladığı yerde görüşmek üzere :ugeek: ( Ezgi yeni kanadını Denizli'de açacakmış, su da çok güzelmiş gelsenize :lol: )

Cevapla