Yarıyıl tatili içinde planlanan Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi güncel duyurularını Yarıyıl '2020 alt forumundan takip edebilirsiniz. Ön başvurular başladı !

2016 / 1 Başlangıç Eğitimi Sınav Sonuçları Hk.

2016 - 2017 Akademik Yılı Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Duyuruları & Haberleri
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Kurucu
Kurucu
Mesajlar: 1155
Kayıt: 03 Eyl 2013, 23:22
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

2016 / 1 Başlangıç Eğitimi Sınav Sonuçları Hk.

#1

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 07 Eki 2016, 01:03

Öncelikle sonuçları geç açıkladığımız için özür dileriz. Arkadaşlarımız bütün gece sınav kağıtlarını okudu. Akşamına toplantı yapıp sınav sonuçlarını hep beraber değerlendirdik. Kafalarda soru işareti kalmaması adına üstünkörü liste yayınlayamazdık.

2016 / 1 Dönem Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi için dersler ve sınavın yapılmasıyla teorik kısım geride kaldı. Artık bu sürecin sonunda asil listeye girenlerle pratik kısma başlayacağız.

Bu dönem gösterilen yoğun ilgi ve talepten memnun kalmış olmakla birlikte bu talebin tamamına cevap veremeyecek oluşumuz da tartışılmaz bir gerçektir. Uçmak tarif edilemez güzel bir duygu ve bu duygunun herkes tarafından tadılmasını bizler de isteriz. Dolayısıyla bir kişiye uçamazsın demek bizim için de kolay bir karar olmuyor.

Yaptığımız aktivitenin hem güvenlik boyutu hem de talep fazlalığı sonucu eleme yapmak mecburiyetindeyiz. Sınavdan düşük not olan biri belki pratik süreçte çok başarılı bir pilot olacaktı. Bilemeyiz... Bunu öngörmek mümkün değil.

Sınavlarınız titizlikle ve tekrar kontrol edilerek okundu. Hem sınavlar ve hem de sınav sonuçları doğrultusunda asil liste komisyon tarafından oluşturuldu. Sınav sonuçları hem genel hem de acil durumlar notu olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Sınav 200 puan üzerinden olup sonuçlar başarı yüzdesi cinsindendir.

Sınav sonuçları doğrultusunda değerlendirme kısmında özetle dikkate alınan konular :

• Hem genel hem de acil durumlar kısmından %70 taban puan ve üzeri değerlendirmeye alınmıştır. Genel puanı, taban puan üzerinde olan fakat acil durumlar puanı taban puan altında olan biri değerlendirmeye alınmamıştır.
• Taban puan değerlendirmesinden sonra adaylar kiloya göre sıralanmıştır. Burdaki amaç bildiğiniz gibi malzemelerin ağırlık limitleri oluşundan kaynaklıdır.
• Bazı kilo limitlerinde yığılma yaşandığı için yeniden sınav notlarına bakılıp yüksek not olanlara öncelik tanınmıştır.
• Buraya kadar hala ayrışma olmadıysa sınıf faktörü devreye girmiştir.

Sınav Sonuçları

Asil Liste

Önemli Not :
• Asil listede bulunup, pratik sürece katılmayacak/vazgeçenler olduğu takdirde yedek kontenjan devreye girecektir.
• Asil listede bulananların yapacakları birazdan yazılacaktır. Bu işlemi yarına ( cuma ) kadar yapmak durumundasınız.

Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Kurucu
Kurucu
Mesajlar: 1155
Kayıt: 03 Eyl 2013, 23:22
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

Re: 2016 / 1 Başlangıç Eğitimi Sınav Sonuçları Hk.

#2

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 07 Eki 2016, 01:22

Asil listede bulunanların yapacakları :

07.10.2016 Cuma günü ( yarın ) saat 18.00 'a kadar katılım durumunuzu belirtmek durumundasınız. Bunun için Cemalettin Altınova 'ya özelden durumunuzu belirtin. Örnek : Ad Soyad - kanadınız ( mojo 4 gibi ) - katılıyorum.

Bu işlemi kesinlikle yapmalısınız. Geçmiş tecrübelerimize dayanarak, asil liste yayınlayıp daha sonra gelmeyenlere de tanık olduk. Bu sebeple gelmeyenlerin yerine diğer arkadaşlardan uygun olanları alabiliriz.

Önemli Not :
• Sınav esnasında duyurusunu yaptığımız üzere önümüzdeki pazar günü Çorlu 'ya gitmeyi planlıyoruz. Bu eğitime katılıyorum söyleyip, katılmayanlar asil listeden çıkarılacaktır.
• Pazar günü için araç ayarlaması yapılmakla birlikte meteorolojik veriler doğrultusunda yarın akşam açıklama yapılacaktır.

Cevapla