Güz Döneminde görüşmek üzere...

info@ytuhavk.org

Şifremi Unuttum

Üye olmadan önce bu forumu ve kayıt kurallarımızı okuyunuz !
Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Kurucu
Kurucu
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

Şifremi Unuttum

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 27 Oca 2019, 19:52

phpBB™, güvenlik sebeplerinden dolayı yöneticiler dahil hiçbir kullanıcının şifresinin gerek phpBB dosyaları üzerinden, gerekse veritabanı üzerinden görülmesine izin vermez. Çünkü phpBB 'de bütün kullanıcı şifreleri veritabanında, MD5 algoritması kullanılarak yeniden şifrelenmiş halde saklanmaktadır.

Mesaj panosundaki bütün kullanıcılar ( yöneticiler ve moderatörler dahil ), bir şekilde şifrelerini unuttuğunda " Giriş " sayfasındaki ' Şifremi unuttum ' bağlantısına tıklayarak e-posta adreslerine, şifrelerini sıfırlayıp yeni bir şifre oluşturmak için bağlantı isteyebilir. Dolayısıyla bir şifre unutulduğunda, unutulan şifrenin bir şekilde görülmesi ya da elde edilmesi mümkün değildir.

E-posta adresinizin sistemde kayıtlı olup ve doğru yazdığınız halde şifre sıfırlama bildirimi almadıysanız spam klasörünüzü veya diğer kategorileri kontrol ediniz.

Bütün adımları doğru yaptığınızdan eminseniz ve şifre sıfırlama bildirimi yine gelmediyse forum sisteminin kurulu olduğu e-posta sunucusunda yaşanacak olası teknik problemlerden dolayı e-posta gönderimi sunucu tarafından yapılmamış olabilir. Bu durumda forum@ytuhavk.org adresine durumu bildiriniz ve kulüp yöneticileriyle bağlantıya geçiniz.

E-posta gönderim problemi gibi olası sunucu sorunlarında kullanıcıların şifrelerini forum yöneticileri değiştirebilir. Sistem yöneticisi size basit bir şifre ataması yaptıktan sonra bu bilgileri kullanarak giriş yapıp, Kullanıcı Kontrol Paneli 'nden yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Resim