2019 Yılı Kulüp Faaliyetleri Hk.

Başlangıç Eğitimi | Bahar ’19

#Eğitim programı ilerleyen günlerde yayınlanacaktır.
#2018 – 2019 akademik yılı bahar dönemi içinde planlanan Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi için güncel duyuruları forum sayfamızın ” Yeni Başlayanlar & Adaylar >> 2018 - 2019 Dönem Başlangıç Eğitimi Duyuruları >> Bahar Dönemi '2019 ” dizin yolunu takip ederek Bahar Dönemi '2019 alt forum başlığından takip edebilirsiniz.

Duyuruları okumak için foruma üye kaydı yapmanıza gerek yoktur.

info@ytuhavk.org

Teorik Dersler Hk.

2018 - 2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Duyuruları & Haberleri

Moderatörler: Mehmet Can Erdağlı, Oktay Çetin

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Site Admin
Mesajlar: 969
Kayıt: 03 Eyl 2013, 23:22
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

Teorik Dersler Hk.

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 07 Şub 2019, 21:49

Bu dönem Tanışma Toplantısı 'nda olduğu gibi teorik dersler için de sınıf konusunda sıkıntılar yaşayacağız ki toplantıdan daha büyük problemimiz budur.

Teorik dersler en az 10 saat sürmektedir. Boş bir sınıfa girip ders anlatma yöntemi de kullanılabilir. Fakat darbe girişiminden sonra akşam saatlerinde sınıflar kilitlendiği için güvenliğin gelip sınıfı boşaltması yüksek ihtimalli bir durumdur. O kadar kişiyi bir sınıfa çağırıp sonra da ortada kalmak uygun olmayacaktır.

Dolayısıyla bu dönem adaylarımızdan teorik dersleri kendilerinin çalışmasını beklemekten başka çare şimdilik gözükmemektedir. Anlamadığınız ve takıldığınız yerlerde biz devreye gireceğiz. Bizi arayarak telefon vb veya kampüs içinde takıldığınız yerleri anlatacağız.

Hiç ders anlatmamak da olmaz tabi. Sadece kendiniz çalışarak öğrenemezsiniz. Genel tekrar gibi ve uçuş tekniği, acil durumlar vb. pratiğe yönelik dersler için birkaç saatlik bir ders ayarlaması yapacağız. Bunun da nerede olacağını daha sonra kararlaştırırız.

Ders anlatacak sınıf veya herhangi bir yer bulma konusundaki problemler aşılırsa teorik derslerimizi yapabiliriz. Aksi takdirde yukarda anlatılan senaryo gerçekleşecektir.

Başlangıç eğitiminde kullandığımız ders notu için tıklayınız.
  • Bu ders notunun ilk 5 bölümüne çalışmanız yeterlidir. Sınavda 6. bölümden doğrudan soru çıkmamaktadır. 6. bölümün ilk 3 sayfasını ( 64 - 66 ) okumanız yeterlidir.
Bu ders notunu okumadan önce aşağıdaki video dersini izleyiniz. Daha sonra kulüp ders notunu okuyunuz. Bu işlemleri en az 2 kez tekrar ederseniz teorik anlamda bir sıkıntı yaşamazsınız.

Ali Aytaç yazdı:
05 Eyl 2013, 01:48
Teorik derslere gelmeden önce aşağıdaki videoları izleyerek gelmeniz, dersleri daha iyi şekilde anlamanıza katkısı olacaktır. ( 7 bölüm )

Sayfa sonunda videoların tek parça versiyonu da bulunmaktadır.
Tek parça : youtube üzerinden izlemek için tıklayınız
veya aşağıdaki gömülü ekran üzerinden izleyebilirsiniz.

Cevapla

“Bahar Dönemi '2019” sayfasına dön